Aktualności

  • W dniach 10-11 lipca 2023 r., na zaproszenie Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, odbyło się w Gminie Łomazy Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia PSORW.

  • Za nami piękne wydarzenie  - III Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej, który odbył się w ramach Festiwalu Tożsamości i Kultury Regionów Gogolin 2023, a któremu towarzyszyły obchody 800-lecia miasta Gogolin.

  • To już III edycja Festiwalu Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej. Tym razem zagości w Gogolinie, w ramach obchodów 800-lecia miasta. Towarzyszyć będą temu wydarzeniu Targi sieci Najciekawszych Wsi.

  • W dniach 11-13 maja 2023 r. delegacja Stowarzyszenia PSORW na czele z Przewodniczącym Zarządu Markiem Chmielewskim, Zastępcą Przewodniczącego Zarządu Joachimem Wojtala oraz ekspertem PSORW Ryszardem Wilczyńskim uczestniczyli w wizycie studyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie Europäische ARGE Landentwicklung & Dorferneuerung  w bawarskiej Gminie Hofheimer Land. W ramach wizyty odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Konkurs o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi pod hasłem "Budować Mosty". Uczestnikami konkursu były m.in. dwie gminy PSORW: gmina Krobia z województwa wielkopolskiego oraz gmina Popielów z województwa opolskiego. Cieszy nas niezmiernie fakt, że zarówno Krobia jak i Popielów wyróżnione zostały srebrnym laurem. Serdecznie gratulujemy!

     

  • W dniach 17-18 kwietnia 2023 r. w gminie Dzierżoniów (woj. dolnośląskie) odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia PSORW. Tym razem Zgromadzeniu Ogólnemu oraz wizycie studyjnej towarzyszył panel samorządowy pt. „Nowa perspektywa unijna oraz koncepcja Smart Villages”.

×

Wyszukaj w serwisie